Viimased uudised

25 juuni 2013

Intervjuu Oma Näituse konkursi võitjatega

Konkursi lõppedes otsustasime uurida publiku lemmikuks tulnud näituseidee autoritelt Kristi Ziugandilt Ja Heli Hintolt uurida idee tekkelugu ja nende edasisi plaane Loe lisaks »

25 juuni 2013

ERMi tulevased näitused lähevad raudteeaedade juurde UITama

Selgusid Eesti Rahva Muuseumi korraldatud Oma Näituse konkursi publiku lemmik ja näitusekomisjoni poolt valitud võitja.  Loe lisaks »

17 aprill 2013

Tee ERMis Oma Näitus!

Loe lisaks »

19 september 2012

Üleskutse: "Pildista, mida sa sööd!"

Eesti Rahva Muuseum kuulutab välja uue osaluskampaania, et jäädvustada, mida Eesti rahvas 2012. aastal sööb.
Loe lisaks »

19 juuni 2012

Näitusekülastajate kahetsetud ostud

„Ostupalavik: tarbimiskultuur Eestis 1990.-2000. aastatel“ raames korraldatud osaluskampaania „Too muuseumisse ese, mille ostmist oled kahetsenud“ väljapanek on osutunud külastajate hulgas menukaks näituse osaks. Lausa nii, et pikendame väljapanekut suve lõpuni!   Kahetsetud ostude omanike poolt kirjutatud tekste, milles selgitatakse ostu põhjuseid ja kauba sobimatust, loevad näitusekülastajad suure huviga, kes seejuures muheledes, kes aga kulmu kortsutades.
 Välja pandud kasutatud riiete poodidest ostetud joped, ebamugav hularõngas, kasutu köögitehnika ja palju muud on inspireerinud külastajaid mõtisklema, milliseid kahetsetud oste võiks leiduda nende kodudes. Selleks, et mõttelõngast muuseumi ka jälg jääks, saab külastaja tahvlile kirjutada oma loo.
Siin on valik lugusid ja märksõnu, mida külastajad meiega jaganud on:
Loe lisaks »

19 aprill 2012

Näituse kahetsetud ostudest nüüd avatud

Loe lisaks »

04 aprill 2012

Kampaania "too muusuemisse ese, mille ostmist oled kahetsenud" on lõppenud!

Märtsiga sai läbi "Ostupalavik: tarbimiskultuur 1990.-2000. aastatel" osalusprojekt, mille raames paluti inimestel tuua muuseumisse kahetsetud oste.
Loe lisaks »

02 aprill 2012

Nõukogude perioodist pärit asjad, mis on kappi seisma jäänud

Kui enamik kampaania "too muusuemisse ese, mille ostmist oled kahetsenud"  raames saabunud oste on pärit kaasajast, siis ei tohiks arvata, et nõukogude ajal ei jäänud kappidesse esemeid alles. Luule tõi muuseumisse 7 eset nõukokogude perioodist, mida ta pole üldse kasutanud.
Loe lisaks »

02 aprill 2012

"Hiiglase jalajälg", mis ei sobinud ei lapselapsele mängimiseks ega vannituppa vaibaks

Kaupol on lugu sellest, kuidas headel eesmärkidel ostetud asi lõpuks ei sobi mitte millekski - ei meeldi lapselapsele, ei sobi endale vannituppa. Aga samas tundub, et Kaupo enda fantaasia paneb see hiiglase jalajälg siiski tööle:
Loe lisaks »

02 aprill 2012

Anne ebaõnnestunud ostud

Anne tõi muuseumisse 3 kahetsetud ostu: kingad, öökullidega kalendri ja Hiina päritolu haakõnela komplekti. Loe tema põhjendusi esemete kohta:
Loe lisaks »

30 märts 2012

Piipar Motorola - lugu kiiresti aeguvast kommunikatsioonivahendist

Malle tõi muusuemi piipari ning juurde räägib loo, kuidas 90ndate ajalehetoimetus püüdis uudsete kommunikatsioonivahenditega kaasa minna, kuid kahjuks jäi piipari eluiga mobiiltelefonide võidukäigu ees liiga lühikeseks:
Loe lisaks »

30 märts 2012

Kahetsetud ost: rahakott

Liina saatis meile rahakoti koos sinna unustatud rublade ja paari krooniga. Lugu ise on selline:
Loe lisaks »

30 märts 2012

"Jänese ninaga valitud ennustus"

Kahetsetud ostuks võib olla ka ennustus. Ja veel mitte niisama ennustus vaid see on jänes ise välja valnud:
Loe lisaks »

30 märts 2012

Osavad laps-müügimehed kogusid raha kuulipüssi ostmiseks

Ann räägib loo, kuidas toreda laste ettevõtlusega tegelemise algatuse taga võib olla ebasobiv eesmärk:
Loe lisaks »

30 märts 2012

Pulmakink, mis põletab huuled

Sirje saatis meile kohviserviisi, mis osutus ebapraktiliseks - tassist ei saa kuuma jooki lihtsalt juua:
Loe lisaks »

30 märts 2012

Roosad saapad - "nad nägid lahedad välja"

Triin tegi emotsioonile tuginesed otsuse osta endale roosat värvi saapad, kuid nagu hiljem selgus julges ta nendega jalutama minna vaid öösel:
Loe lisaks »

30 märts 2012

"Koju jõudes selgus, et mahl ei läinud tõepoolest kaotsi. Õigupoolest ei läinud mahl kuhugi."

Juba teine kahetsetud ostu saatja räägib loo beebidele või väikelastele mõeldud vidinatest, millest tegelikult kasu suurt polnud. Siin on Reeli joogitopsi lugu:
Loe lisaks »

30 märts 2012

"Uus kodu sai ostetud juba rohkem praktilise meele kui uljusega".."

Kes oleks võinud seda arvata, aga vahel võib juhtuda, et kuigi ostuotsus on õige, siis alles hiljem hakatakse mingite muude tegutite koosmõjul ostu kahetsema. Nii juhtus ühe korteri ostjaga, kes alles hiljem, kui selgus, et naaber pole just parima naabri tiitlit vääriv:
Loe lisaks »

27 märts 2012

Hästi müüdud massaažiaparaat

Reet saatis meile loo pealetükkivatest müügiagentides kellest ühe survele temagi järele andis. Nüüd rändas ostetud massaažiaparaat aga otse kapist muusemisse, leidmata kunagi õiget kasutust.
Loe lisaks »

27 märts 2012

Musutavad veised, haikala-jääkuubikud ning kannuke Tšehhist

Krista saatis meile kahetsetud ostude kampaania raames kolm üpris erinevat eset koos meeleolukate lugudega. Lood räägivad suudletava lehmade kujust, mis kunagi Pärnu suveniiripoest välja sai valitud; kunagi igati uuendusliku ja põnevana tundunud haikala-kujulisi jääkuubikuid tegevast vormist ning Tšehhist, Karlovy Varyst ostetud erilise disainiga kannukesest, mille ainsaks kasutuskorraks jäi seal samas kohalike tervisevete maitsmine.
Loe lisaks »

23 märts 2012

Kuidas raha liblikaks muutus ja minema lendas. Lugu psühholoogikülastusest, mis nõustatava meelest ei saavutanud soovitud tulemust

Kampaania "too muuseumisse ese, mille ostmist oled kahetsenud" raames laekus meile ka ühe pettunud kliendi lugu ebaõnnestunud teenusest - nõustamis sessioonist. Ta selgitab, et ühe korraga eesmärgini ei jõutagi, aga kahjuks nõuab vaimse heaolu eest hoolitsemine liiga palju finantsilisi ressursse, edasipidi räägib ta oma muredest sõpradele-perekonnale.
Loe lisaks »

21 märts 2012

Kaelakee, mis pani kahetsetud ostu tegija tundma end kui jõulupuu

Maie kahetseb, et ostis jõulude eelses tuhinas kullakarva lillemotiiviga kaelakee ja kõrvarõngad Loe lisaks »

20 märts 2012

Annetaja Mari kollektsioon Egiptusest toodud riideesemetest, lauvärvidest ja vanni termomeetrist

Seekordne annetaja saatis terve kilekoti täie kahetsetud oste.
Loe lisaks »

18 märts 2012

"Seni oli kõik hästi, kuni me seda maitsnud ei olnud" - lugu suveniiriks ostetud brändist

Kampaaniaratas aina veereb, selle nädala esimeseks kahetsetud ostuks on Hispaaniast suveniiriks ostetud brändi:
Loe lisaks »

16 märts 2012

Kasutatud riiete poodide sooduskastid püüavad ostja lõksu

Muuseumisse saatis kahetsetud ostude tegija Liis tervelt viis kasutatud riiete poodidest ostetud asja. Ta tunnistab, et tema tarbimiskäitumist mõjutab kõige enam hind - kasutatud riiete poodide sooduskastide juurest on raske lahkuda tühjade kätega. Kindlasti on ta leidnud sooduskastidest ka väärt asju, aga meiega jagab ta seekord ebaõnnestunud ostude, kahe jope ja kolme koti lugusid:
Loe lisaks »

15 märts 2012

"Alles järgmisel hommikul pead pestes, kui tavalise valge šampooni asemel tuli pudelist kärts violetne möga, taipasin et see polegi mu vana hea lemmikšampoon."

Seekordne kahetsetud ostu tooja tõstatab uue probleemi - tootjad võivad tarbijat eksitada väliselt liiga sarnaste toodetega. Riiulilt haaratud, esmapilgul tuttav kaup osutus hoopis valeks asjaks, kuid kahetsetud ostu tegija otsustas, et kui juba ostetud, siis tuleb ka kasutada:
Loe lisaks »

15 märts 2012

Hoolikalt planeeritud köögikombain

Vahel juhtub ka nii, et hoolikalt planeeritud köögitarvikud ei leia kavandatud kasutust. Just nii juhtus peres, kuhu soetati Moulinexi köögikombain :
Loe lisaks »

13 märts 2012

3000 eurot maksnud LCD-televiisor

Muuseumisse saabus pilt kahetsetud ostust, milleks on LCD-televiisor. Pildile lisatud selgituses arutleb televiisori omanik põhjalikult tänapäeva tarbimiskultuuri ühe külje üle - kuidas kaasaegne tehnoloogia vananeb kiiremini kui oskame arvata. Täname loo saatjat selle mõttearenduse eest!
Loe lisaks »

09 märts 2012

Valed värvid

Viimased muuseumisse toodud kahetsetud ostud tekitasid inimestest nördimust eelkõige seetõttu, et hetke ajel tehtud valikud osutusid hiljem täiesti vastuvõetamatuteks.  Siin on lood sinistest vannitoavaipadest ning neoonrohelisest sülearvuti kotist:
Loe lisaks »

08 märts 2012

Saamata jäänud lokid

Kampaania "too muuseumisse ese, mille ostmist oled kahetsenud" raames toodi ERMi hiljuti pettumust valmistanud juuksekoolutus-komplekt. Tänud Riinule.
Loe lisaks »

07 märts 2012

Kahetsetud ost: toiteplokk

Meil on hea meel jagada teiega lugu Maire ostupalavikust, mille ajel sai soetatud kasutu toiteplokk. Suur aitäh loo ja pildi eest!
Loe lisaks »

01 märts 2012

Nädala kahetsetud ostud

Sel nädalal toodi muuseumisse kampaania "too muuseumisse ese, mille ostmist oled kahetsenud" raames kolm ebaõnnestunud ostu, milleks osutusid trimmiv hularõngas, Joshua Mowll'i raamat "Operatsioon Punane Jeeriko" ning nõukogude ajal ostetud jalanõud. Suur tänu kampaania esimestele osalejatele ning loodame, et meie kahetsetud ostude kogusse lisandub ka järgnevatel nädalatel põnevaid esemeid.
Loe lisaks »

22 veebruar 2012

Kampaaniale „too muuseumisse ese, mille ostmist oled kahetsenud“ on saabunud esimene ese

Eile, 21. veebruaril kui saadeti välja kahetud ostu kampaania üleskutse sai sellest kohe innustust üks ostu kahetsenud tarbija. Tema pani pettumuse valmistanud seeliku ERMi poole teele ning alates aprillist võib seda tulla uudistama näitusele. Loe lisaks »

22 veebruar 2012

Algas kampaania "too muuseumisse ese, mille ostmist oled kahetsenud"

Kampaaniate ja kaubakülluse ajastul võib meie kõigiga juhtuda nii, et ostetud kaubaga ei jääda päriselt rahule. Mis mõjutab meie ostuharjumusi ja valikute tegemist? Kas müüja suudab meile midagi „pähe määrida“, teeme oma ostuotsuse poes emotsioonidele tuginedes või ei vasta ostetud kaup lihtsalt ootustele?

Nende põhjuste väljaselgitamiseks korraldab muuseum kampaania, mille raames palume tuua ERMi kahetsetud ost ja jagada näitusekülastajatega oma lugu. Samuti võib kahetsetud ostust teha pildi, kirjutada juurde loo ning need veebilehele http://omalood.edicypages.com/ostupalavik/kahetsetud-ost  üles laadida. Loe lisaks »

28 detsember 2010

Kingitus tulevikku - mis jääb meenutama aastat 2010?

Muuseumid täiendavad pidevalt kogusid eesmärgiga jäädvustada meie tänast päeva homsetele huvilistele ja uurijatele. Eesti Rahva Muuseum kutsub kõiki inimesi kaasa mõtlema selle üle, mis võiks olla need esemed, mis jäävad muuseumi kogusse 2010. aastat meenutama.
Loe lisaks »

04 november 2010

Esimene võidunäitus on nüüd suletud

Oma näitus: Eesti matus Eesti kalmistu- ja matmistraditsioonind ning tänapäev on nüüd läbi. Näitus leidis sooja vastuvõtu ja tõi muuseumisse mitmeid uusi külastajaid. Järgmine võidunäitus Uku ja Uku mulgivakk näitus avatakse kevadel 2011.
Loe lisaks »

22 juuli 2010

Võidunäitus avatakse septembris

  Loe lisaks »

14 mai 2010

Viimane võimalus otsustada!

Täna südaööl lõpeb "Oma Näituse" hääletus. Kasuta veel võimalust, et rääkida kaasa, millised näitused me selle aasta septembris ning järgmise aasta märtsis avame! Loe lisaks »

10 mai 2010

Võitjad kuulutame välja muuseumiööl!

"Oma Näituse" võitjad kuulutame välja muuseumiööl ning siis loosime ka auhinnad kõigi kontaktandmed jätnud hääletajate vahel!
Loe lisaks »

26 aprill 2010

Hääletamine on täies hoos!

Oma Näituse ideede hääletus on jõudmas varsti poole peale, seega on viimane aeg anda oma hääled ning kutsuda ka sõpru-tuttavaid hääletama. Vahevõitjaid me ei avalikusta ning hoiame silma peal ka sellel, et hääletamine oleks aus.
Loe lisaks »

14 aprill 2010

33 uut näitust?

Kõik ideed on nüüdseks kokku kogutud ja juba täna avame hääletuse nii siin veebis kui ka ERMi näitusemajas (Kuperjanovi 9). Ja valik on hea, sest kokku jõudis meieni 33 näituseideed.
Loe lisaks »

02 aprill 2010

Ideed on kohal, hääletamiseks valmis?

Sulgesime oma veebivormi ning meil on hea meel teatada, et Oma Näituse konkursile laekus kokku.... Veel ei tea, mitu ideed, igal juhul üle 10 ja alla 40.
Loe lisaks »

30 märts 2010

Ideedest puudus ei ole, küll aga kirjapanijatest!

Oleme viimastel päevadel saanud mitu kirja, kus pakutakse välja idee, ent lisatakse, et ise seda teostada ei soovita. Mis me nende ideedega peale hakkame?
Loe lisaks »

29 märts 2010

Üks-kaks-KOLM päeva veel!

Kolm on kohtu seadus ja Oma Näituse idee esitamiseks on jäänud täpselt kolm päeva. Kasutage võimalust teha Eesti Rahva Muuseumis oma isiklik näitus!
Loe lisaks »

28 märts 2010

Mida teha, kui veebivorm ahistab?

Meile on saabunud mõned kirjad, et meie veebivorm ei lase loovusel piisavalt lennata ning on küsitud, kuidas veel saaks ideid esitada. Lahendus: saatke e-mail.
Loe lisaks »

25 märts 2010

Veel nädal aega jäänud ideede esitamiseks

Tänasega koos on jäänud veel täpselt seitse päeva aega esitada oma näitusekavandit.
Loe lisaks »

03 märts 2010

Milliseid ideid me ootame?

Kohe pärast "Oma Näituse" üleskutsete väljasaatmist jõudsid meieni ka kohe esimesed telefonikõned ning e-mailid, mille sisu oli: "Kas me sellist näitust võime teha?" Või "Me tahaks koos ERMiga seda teha, kas võtate meid?" 
Loe lisaks »

26 veebruar 2010

Esimene näituseidee on kohal

Esimene näituseidee on ERMi juba saabunud!
Loe lisaks »

16 veebruar 2010

Tee ERMi saalis oma näitus!

Eesti Rahva Muuseum pakub teile võimalust teha ise näitus. Ootame näituseideid eraisikutelt ja kodanikuühendustelt – kõigilt neilt, kes igapäevaselt muuseumitööga ei tegele. Näituseidee peaks keskenduma argielule või selle erinevatele tahkudele nii eilsest kui ka tänasest Eesti elust.

Lähemalt vaata siit

Loe lisaks »